Lek. Sylwia Kuźniarz-Rymarz

Awesome Image

Centrum Medyczne Safimed

lek. Sylwia Kuźniarz-Rymarz

Lek. Sylwia Kuźniarz-Rymarz to wysokiej klasy specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i endokrynologii, członkini Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

Jako specjalista chorób wewnętrznych i endokrynologii z powodzeniem wspiera Pacjentów w powrocie do zdrowia, mierząc się w swojej codziennej pracy z takimi schorzeniami jak choroby tarczycy, przysadki mózgowej, nadnerczy, ale także chorobami przebiegającymi z zaburzeniem gospodarki hormonów płciowych, np. zespołem policystycznych jajników. 

Zajmuje się także diagnostyką i leczeniem trądziku, hirsutyzmu i otyłości. 

Pani doktor przyjmuje pacjentów dorosłych, w tym kobiety ciężarne z chorobami endokrynologicznymi, jak również dzieci, świadcząc wsparcie medyczne z zakresu endokrynologii dziecięcej.

Lek. Sylwia Kuźniarz-Rymarz jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie ukończyła studia w 2006 roku. W latach 2008-2013 prowadziła zajęcia ze studentami Wydziału Lekarskiego w Oddziale Klinicznym Kliniki Endokrynologii oraz w Szkole Medycznej dla Obcokrajowców (Introduction to Internal Medicine, Endocrinology) dzieląc się swoją wiedzą i zaangażowaniem.

Szkolenie specjalizacyjne z zakresu chorób wewnętrznych odbyła na Oddziale Klinicznym Kliniki Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, w 2014 roku uzyskując tytuł specjalisty chorób wewnętrznych. Doktor Kuźniarz-Rymarz jest m.in. laureatką nagrody Krakowskiej Izby Lekarskiej za wysoki wynik egzaminu specjalizacyjnego. W następnych latach odbyła specjalizację z endokrynologii, którą ukończyła w 2017 roku. 

Wśród szerokich zainteresowań Pani doktor znajdziemy m.in. kompleksową opiekę internistyczno-endokrynologiczną nad kobietami w ciąży. 

W codziennej praktyce pani doktor kładzie duży nacisk na relację lekarz-pacjent, jest zwolenniczką podejścia, że proces diagnostyczno-leczniczy jest wypracowanym wspólnym stanowiskiem lekarza i pacjenta, a wizyta powinna odbywać się w przyjaznej, pełnej szacunku atmosferze, ze zrozumieniem i poszanowaniem wartości i preferencje pacjenta.

Doktor Sylwia Kuźniarz-Rymarz posiada szerokie doświadczenie w pracy w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia, a swoją specjalistyczną wiedzę i umiejętności stale podnosi uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach.

Prywatnie jest aktywną mamą dwójki dzieci wyznającą zasadę „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Skontaktuj się

Umów wizytę

  Centrum Medyczne SafimMed

  Adres

  ul. Kątowa 2
  32-282 Zabierzów

  Telefon

  12 881 04 86

  Godziny otwarcia

  Pon. - pt.: 8:00 - 18:00
  Sobota: 9:00 - 14:00

  Skontaktuj się z nami telefonicznie
  lub umów wizytę online