Różowy październik
17 października 2023

Termin Różowy Październik opisuje październik jako miesiąc, w którym skupia się uwagę na świadomości raka piersi oraz na promowaniu badań profilaktycznych. 

Celem Różowego Października jest nie tylko podniesienie świadomości na temat raka piersi i promowanie profilaktyki, wczesnego wykrywania oraz dostępu do odpowiedniej opieki medycznej dla osób z tą chorobą. To również okazja do wsparcia finansowego organizacji zajmujących się badaniami nad rakiem piersi i oferujących pomoc pacjentkom i rodzinom dotkniętym tą chorobą.

Centrum Medyczne SafMed w ramach Różowego Października w dniu 28 października 2023 r przygotowało dla kobiet specjalny dzień.

9.00-10.00 – warsztaty z samobadania piersi poprowadzi dr n. med. Maciej Kowalewski

10:00-16.00 – realizacja pakietów badań Różowy Październik

10:00-12:00 – indywidualne konsultacje z fizjoterapeutką ginekologiczną

13:00-14:00 – profilaktyczne badania laboratoryjne

Specjalny Pakiet Badań Różowy Październik

Konsultacja ginekologiczna

USG ginekologiczne

Cytologia

USG piersi

Prezent dla Ciebie: USG Tarczycy!

Regularna cena badań wynosi 680 zł, w dniu 28.10 ich koszt to 500 zł.

5% wartości pakietów badań zostanie przekazanych do Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Krakowie, w którym na co dzień dr n. med. Maciej Kowalewski niesie pomoc Pacjentom.

Obowiązuje rejestracja, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zadzwoń: +48 12 881 04 86 lub napisz: rejestracja@safimed.pl i umów się teraz na 28.10

Czy wiesz że? 

Rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet w Polsce. Rocznie rejestruje się ponad 20 tysięcy nowych przypadków raka piersi w Polsce.

Rak piersi jest jedną z głównych przyczyn zgonów z powodu nowotworów u kobiet w Polsce. W 2020 roku zmarło około 6 400 kobiet z powodu raka piersi.

USG piersi to najrzadziej wykonywane badanie przez kobiety w Polsce 

Badanie przeprowadzone przez SW Research na zlecenie Organon na grupie Polek w wieku 18-60 lat, ponad 40 proc. z nich swoje podejście do zdrowia opisuje jako „staram się dbać o swój stan zdrowia, ale nie jest to w moim centrum uwagi“. Polki, które przyznały, że nie interesują się swoim zdrowiem, stanowiły 13 proc. badanych, z czego 9 proc. przyznało, że reakcja następuje u nich dopiero wtedy, kiedy coś im dolega. Do najmniej powszechnych badań wykonywanych przez kobiety w Polsce należy USG piersi – aż 29 proc. ankietowanych Polek nigdy nie poddało się temu badaniu, z kolei 1/4 z nich ani razu nie robiła badań hormonalnych.

Uwaga: Kobiety, które ukończyły 25 lat, powinny podawać się badaniu USG piersi kontrolnie przynajmniej raz w roku.

Dodatkowe korzyści pakietu badań Różowy Październik, 

Cytologia, która umożliwia wczesne wykrycie raka szyjki macicy, co daje ogromne szanse na pełne wyleczenie.

USG dopochwowe – badanie jest pomocne we wczesnej diagnostyce nowotworów jajnika oraz możliwość wykrycia nieprawidłowości w obrębie macicy, szyjki macicy, jajowodów i jajników.

Konsultacja ginekologiczna.

Obowiązuje rejestracja, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zadzwoń: +48 12 881 04 86 lub napisz: rejestracja@safimed.pl i umów się teraz na 28.10