Prehabilitacja
5 września 2023

Prehabilitacja to działania zmierzające do poprawy kondycji organizmu przed planowanym zabiegiem lub wielodyscyplinarnym leczeniem, w celu zminimalizowania ryzyka powikłań i poprawy szybkości powrotu do zdrowia.

Centrum Medyczne SafiMed wraz z partnerem Olimp Labs, będzie przygotowywać pacjentów do planowych operacji i terapii złożonych, w kluczowych obszarach.

Jako chirurg, transplantolog każdego dnia widzę, że Pacjent optymalnie przygotowany do leczenia, ma wyraźnie mniejsze ryzyko powikłań i większą szansę na szybki powrót do sprawności po procedurze medycznej. Dlatego tworząc Centrum Medyczne SafiMed, za cel postawiłem sobie stworzenie Poradni Prehabilitacyjnej, która będzie realizowała proces przygotowania pacjenta do przewidywanego leczenia operacyjnego.

W tym procesie stawiamy na poprawę ogólnej kondycji fizycznej, edukację pacjenta, optymalizację żywienia, zmniejszenie stresu i lęku, oraz redukcję czynników ryzyka, takich jak nadwaga, palenie tytoniu, a także niewyrównana cukrzyca lub nadciśnienie tętnicze. Prehabilitacja to przede wszystkim podejście proaktywne, które poprawia wyniki leczenia Pacjentów i skraca czas rekonwalescencji.”- mówi dr n. med. Maciej Kowalewski.

W Centrum Medycznym SafiMed już dziś możesz rozpocząć proces prehabilitacji, który rozpoczyna się od pilotażowej wizyty u Lek. Katarzyny Ostafin. Podczas wizyty dowiesz się, jak zrealizować kolejne etapy prehabilitacji z naszymi specjalistami: dietetykiem, fizjoterapeutą, psychologiem, endokrynologiem, czy kardiologiem.