Niebieski Listopad
8 listopada 2023

Niebieski Listopad ma na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowia mężczyzn i zachęcenie do regularnych badań profilaktycznych w kontekście nowotworów, które dotykają męską populację.

W Centrum Medycznym SafiMed koncentrujemy się na szerokim spektrum nowotworów męskich, zachęcając do wczesnego wykrywania i profilaktyki.

Z okazji Niebieskiego Listopada w Centrum Medycznym Safimed w dniach 10-20 listopada  można kupić pakiet badań USG dla mężczyzny w niższej cenie: USG jamy brzusznej i USG jąder.

Za pakiet badań USG zapłacisz 260 zł zamiast 360 zł. Oszczędzasz 100 zł.

Pakiet badań USG można wykonać do 31 grudnia 2023 r.

Przyjdź do Centrum Medycznego Safimed w dniach 10-20 listopada, w godzinach 8.00-20.00 i kup badanie.

USG jamy brzusznej
USG jamy brzusznej jest szybkim, bezpiecznym i łatwo dostępnym badaniem obrazowym, służącym do wykrywania patologii w obrębie jamy brzusznej. Podczas USG oceniamy narządy miąższowe zlokalizowane w jamie brzusznej, co pozwala na wykrycie wielu chorób, w tym chorób nowotworowych. USG jest skuteczną metodą znajdywania guzów wątroby, trzustki, nerek, pęcherza moczowego, oraz innych niespecyficznych zmian guzowatych w jamie brzusznej.

Należy pamiętać o tym, że często USG nie jest w stanie jednoznacznie ocenić charakteru zidentyfikowanej zmiany, ale jest pierwszym badaniem, na podstawie którego można zaplanować dalsze postępowanie diagnostyczne.

W przypadku mężczyzn USG jamy brzusznej może zidentyfikować m. in.:
– guzy wątroby
– guzy trzustki
– guzy nerek,
– guzy śledziony,
– guzy pęcherza moczowego,
– powiększenie prostaty, które będzie wskazaniem do jej dalszej diagnostyki.

Ponadto w badaniu USG jamy brzusznej można stwierdzić wiele zmian mogących świadczyć o toczącym się procesie nowotworowym, takich jak m.in. powiększone węzły chłonne, zakrzepica dużych naczyń krwionośnych, a w skrajnych przypadkach miejsce niedrożności przewodu pokarmowego.

Należy pamiętać, że badanie USG nie jest metodą służącą obrazowaniu żołądka i jelit, a zmiany w obrębie tych narządów w USG zwykle są widoczne dopiero przy znacznych rozmiarach.

USG jąder
USG jąder jest badaniem z wyboru w przypadku diagnostyki zmian jąder. Pozwala na stwierdzenie obecności guzów jąder i najądrzy, torbieli, wodniaków, a także zmian takich jak żylaki i zakrzepica powrózków nasiennych.

Należy pamiętać, że nowotwory złośliwe jąder to niejednorodna grupa chorób, wśród których istnieją także guzy typowo występujące u nastolatków i młodych mężczyzn!

Wczesna diagnoza guza jądra ma kluczowe znaczenie dla skutecznego leczenia – dlatego w przypadku jakichkolwiek objawów niepokojących koniecznie trzeba się udać do specjalisty celem wykonania USG jąder.

Objawy niepokojące to m. in:
– zauważalny guzek lub obrzęk jądra,
– występująca asymetria jąder nie obserwowana wcześniej,
– dyskomfort, ból, uczucie ciężkości w jądrach lub mosznie,
– zmiany w kształcie, rozmiarze lub konsystencji jądra
– ale także zmiany mogące świadczyć o zaburzeniach hormonalnych u mężczyzny, takie jak np. nadmierny rozrost gruczołów sutkowych (ginekomastia).

USG jąder warto również wykonać profilaktycznie, mimo braku jakichkolwiek objawów, w celu wykluczenia niewielkich, niebadalnych zmian ogniskowych!

Zadzwoń: +48 12 881 04 86 lub napisz: rejestracja@safimed.pl i umów się teraz!