Zanim zaczniesz zażywać witaminę D

30 sierpnia 2022

Promienie słoneczne powodują powstawanie w naszym organizmie aktywnej formy witaminy D, dlatego latem powinniśmy mieć jej pod dostatkiem.

Jednak wielu producentów suplementów zachęca nas do przyjmowania witaminy D przez cały rok, tymczasem lekarze ostrzegają, że jej nadmiar może być szkodliwy.

Witamina D jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla naszego organizmu, jednak jej nadmiar może wiązać się z destabilizacją pracy naszego organizmu.

Najczęstszym powikłaniem jest podniesiony poziom wapnia we krwi, który może odkładać się w narządach, takich jak na przykład nerki. Jeśli przy przekroczonym zakresie referencyjnym nie przerwiemy suplementacji, może to prowadzić do bardzo poważnych następstw.

Zgodnie z badaniami, wiemy że nawet do 80-90 procent ludzi mieszkających w naszej, umiarkowanej strefie klimatycznej jest narażonych na niedobór tej witaminy, zanim jednak kupisz suplementy witaminy D, wykonaj badanie laboratoryjne, sprawdzając jej poziom, a wyniki skonsultuj ze swoim lekarzem rodzinnym.

W punkcie pobrań Centrum Medycznego SafiMed sprawdzisz poziom witaminy D3 – badanie możesz wykonać w każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach 7.00-11.00, już za 99 zł.