Awesome Image

Pakiet profilaktyczny dla kobiet po 40 roku życia

Dla kobiet po 40 roku życia istnieje kilka istotnych badań lekarskich, które pozwolą na wczesne wykrywanie potencjalnych schorzeń, monitorowanie czynników ryzyka i ustalenie dalszych działań w celu utrzymania zdrowia i zapobiegania przewlekłym chorobom.

1. USG piersi

Systematyczne kontrolne badania USG, albo szybka reakcja w razie pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów, często pozwala na wyleczenie choroby. Warto podkreślić, że odpowiednio wcześnie wykryty rak piersi jest uleczalny – guzki o średnicy nieprzekraczającej 2-3 cm, które nie dały przerzutów do węzłów chłonnych, pozwalają na duży optymizm co do całkowitego wyleczenia.

2. USG tarczycy

Tarczyca to narząd, który — jeśli nie pracuje prawidłowo — może mocno dać nam się we znaki. Jej niewłaściwa praca odpowiadać może za szereg objawów od suchości skóry przez wahania nastroju, depresję, ciągłe uczucie zimna po problemy z wagą. Badaniem, które potrafi precyzyjnie ocenić stan naszej tarczycy jest USG tego narządu.

3. USG jamy brzusznej

Ultrasonografia jamy brzusznej jest bardzo dobrym narzędziem diagnostycznym wykorzystywanym w celu oceny narządów w obrębie jamy brzusznej np. wątroby, śledziony, nerek.

4. Konsultacja ginekologiczna: badanie z USG i cytologią

USG transwaginalne – badanie jest pomocne we wczesnej diagnostyce nowotworów jajnika oraz możliwość wykrycia nieprawidłowości w obrębie macicy, szyjki macicy, jajowodów i jajników. Cytologia umożliwia wczesne wykrycie raka szyjki macicy, co daje ogromne szanse na pełne wyleczenie.

5. Pakiet badań laboratoryjnych

Morfologia krwi, Glukoza, Lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG), CRP, TSH, FT4, FT3, anty-TPO, anty-TGł, P/c p. receptorom TSH (TRAb).

Awesome Image
  • Czas trwania badań: 2 godziny
  • Koszt pakietu badań: 1 240 zł
  • Lekarze biorący udział w badaniach:
    dr n. med. Maciej Kowalewski, chirurg,
    lek. Anna Pyra-Czernik, ginekolog,
    lek. Katarzyna Ostafin, internista.

Zapamiętaj!

Przez dbanie o zdrowie, unikanie czynników ryzyka i podejmowanie świadomych wyborów zdrowotnych, możesz cieszyć się lepszym samopoczuciem, większą energią i wydajnością, a także ograniczyć ryzyko niepełnosprawności związanym z chorobami przewlekłymi.

Profilaktyka pozwala oszczędzić koszty. Zamiast angażować się w kosztowne leczenie chorób, inwestowanie w profilaktykę zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnych schorzeń i ich następstw, a także kosztów związanych z ich leczeniem. Konkretne zalecenia dotyczące badań mogą się różnić w zależności od indywidualnych czynników, takich jak historia medyczna, czynniki ryzyka i wnioski z przeprowadzonego szczegółowo wywiadu lekarskiego. Ważne jest regularne konsultowanie się z lekarzem, który może dostosować plan badań do indywidualnych potrzeb i warunków zdrowotnych.



Często zadawane pytania

Jak mam przygotować się do badań?

Do wykonania badań laboratoryjnych z krwi należy być na czczo również najbardziej optymalne wyniki badania USG jamy brzusznej uzyskać można, gdy badanie wykonywane jest na czczo.