Jak zadbać o swoje dno miednicy
16 maja 2024

25 maja, w sobotę możesz wziąć udział w wyjątkowych warsztatach, podczas których nauczysz się aktywować i relaksować mięśnie dna miednicy. 

Mięśnie dna miednicy pełnią niezwykle ważną rolę w zdrowiu i dobrym samopoczuciu każdej kobiety, są odpowiedzialne za kontrolowanie funkcji pęcherza moczowego, jelit i macicy.

Wzmocnienie mięśni dna miednicy poprzez odpowiednie ćwiczenia zapobiega wielu problemom zdrowotnym i poprawia jakość życia kobiety.

„Zadbaj o swoje ciało. To jedyne miejsce jakie masz do życia” – Jim Rohn.

Dlaczego warto wzmacniać mięśnie dna miednicy?

Kontrola pęcherza moczowego. Mięśnie dna miednicy utrzymują pęcherz moczowy w odpowiednim położeniu i pomagają w jego opróżnianiu w momencie, gdy jest to potrzebne. Jeśli te mięśnie są osłabione lub uszkodzone, kobieta może doświadczać nietrzymania moczu.

Poprawa jakości życia seksualnego. Kiedy mięśnie dna miednicy są silne, kobieta jest w stanie nauczyć się je kontrolować podczas stosunku, co prowadzi do większej satysfakcji podczas stosunku. Ponadto, silne mięśnie dna miednicy mogą pomóc w zapobieganiu lub łagodzeniu bólu podczas stosunku oraz w poprawie napięcia i elastyczności mięśni pochwy.

Kontrola jelit. Mięśnie dna miednicy odgrywają również kluczową rolę w kontroli jelit. Pomagają one utrzymać jelita w prawidłowej pozycji i umożliwiają kontrolowanie procesu wypróżniania. Uszkodzenie lub osłabienie tych mięśni może prowadzić do trudności z wypróżnianiem, biegunek lub zaparć.

Kontrola macicy. Mięśnie dna miednicy pomagają również w kontrolowaniu macicy, utrzymując ją w odpowiednim położeniu. Kiedy mięśnie są osłabione, może to prowadzić do opadania macicy lub nawet jej wypadania.

Program

Ogólna budowa kobiecego dna miednicy

Jakie funkcje pełnią mięśnie dna miednicy, czy są ważne ?

Dobre nawyki dnia codziennego dla zdrowego dna miednicy

Co robić kiedy czujemy, że coś jest nie tak z naszym dnem miednicy?

Mini trening dla zdrowego dna miednicy.

Termin

25 maja 2024 r., sobota 11:30-12:30

Prowadząca

Klaudia Jeziorowska-Cygan, absolwentka studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz certyfikowana terapeutka uroginekologiczna Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego.

Poznajcie Klaudię. Czym się zajmuję?
– przygotuję Cię do ciąży i porodu,
– zaopiekuję się Tobą w ciąży,
– pochylę się nad Twoim bólem w obrębie miednicy, kręgosłupa (i nie tylko )
– pomogę Ci wrócić do sprawności po ciąży,
– powalczę z Tobą o bezbolesne miesiączki i bezbolesne współżycie,
– poprawię Twój komfort życia, jeśli borykasz się z nietrzymaniem moczu, lub chorujesz na endometriozę.

Cena: 40 zł

Ilość uczestników: 5 osób

Miejsce: Centrum Medyczne SafiMed, ul. Kątowa 2, Zabierzów.

Zapisz się