Mięśnie dna miednicy - kobiece centrum mocy
18 maja 2023

24 czerwca możesz wziąć udział w wyjątkowych warsztatach podczas których nauczysz się aktywować i relaksować mięśnie dna miednicy. 

Mięśnie dna miednicy pełnią niezwykle ważną rolę w zdrowiu i dobrym samopoczuciu każdej kobiety, są odpowiedzialne za kontrolowanie funkcji pęcherza moczowego, jelit i macicy.

Wzmocnienie mięśni dna miednicy poprzez odpowiednie ćwiczenia zapobiega wielu problemom zdrowotnym i poprawia jakość życia kobiety.

„Zadbaj o swoje ciało. To jedyne miejsce jakie masz do życia” – Jim Rohn.

Dlaczego warto wzmacniać mięśnie dna miednicy?

Kontrola pęcherza moczowego. Mięśnie dna miednicy utrzymują pęcherz moczowy w odpowiednim położeniu i pomagają w jego opróżnianiu w momencie, gdy jest to potrzebne. Jeśli te mięśnie są osłabione lub uszkodzone, kobieta może doświadczać nietrzymania moczu.

Poprawa jakości życia seksualnego. Kiedy mięśnie dna miednicy są silne, kobieta jest w stanie nauczyć się je kontrolować podczas stosunku, co prowadzi do większej satysfakcji podczas stosunku. Ponadto, silne mięśnie dna miednicy mogą pomóc w zapobieganiu lub łagodzeniu bólu podczas stosunku oraz w poprawie napięcia i elastyczności mięśni pochwy.

Kontrola jelit. Mięśnie dna miednicy odgrywają również kluczową rolę w kontroli jelit. Pomagają one utrzymać jelita w prawidłowej pozycji i umożliwiają kontrolowanie procesu wypróżniania. Uszkodzenie lub osłabienie tych mięśni może prowadzić do trudności z wypróżnianiem, biegunek lub zaparć.

Kontrola macicy. Mięśnie dna miednicy pomagają również w kontrolowaniu macicy, utrzymując ją w odpowiednim położeniu. Kiedy mięśnie są osłabione, może to prowadzić do opadania macicy lub nawet jej wypadania.

Program

Na warsztatach poznasz swoje dno miednicy. Dowiesz się:

– gdzie się znajduje i jak je zlokalizować,

– jak wspiera cię na co dzień,

– jakie objawy mogą dawać sygnał, że coś jest nie tak.

Nauczysz się aktywować i relaksować wspomniane mięśnie. Poznasz swoje kobiece centrum mocy!

Termin

24 czerwca 2023 r., sobota 9:00-12:00

Prowadząca

Mgr Marta Węglińska fizjoterapeutka uroginekologiczna, która na co dzień pracuje z kobietami towarzysząc im w powrocie do zdrowia i poprawie komfortu życia codziennego.

Marta Węglińska wspiera kobiety w ciąży w przygotowaniu do porodu oraz zmniejszeniu pojawiających się dolegliwości bólowych, czy funkcjonalnych. Zajmuje się terapią mięśni dna miednicy i dysfunkcjami z zakresu urologii oraz ginekologii.

Cena

290 zł

Bonus: uczestniczki otrzymają kupon rabatowy na USG piersi o wartości 100 zł

Ilość uczestników

6 osób

Miejsce

Centrum Medyczne SafiMed, ul. Kątowa 2, Zabierzów.

Zapisz się