Krzysztof Krawczyk Kardiolog
29 maja 2025

Z ogromną przyjemnością informujemy, że do zespołu specjalistów SafiMed dołączył dr Krzysztof Krawczyk – uznany lekarz, naukowiec i wykładowca akademicki, specjalista kardiologii oraz chorób wewnętrznych oraz.

Wykształcenie i doświadczenie kliniczne

Dr Krzysztof Krawczyk jest absolwentem Wydziału Lekarskiego oraz Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Od lat związany z Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. św. Jana Pawła II, gdzie obecnie pracuje jako starszy asystent w Oddziale Klinicznym Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca.

W 2022 roku z wyróżnieniem obronił pracę doktorską. Jest stypendystą prestiżowego konkursu OPUS oraz laureatem programu MINIATURA, finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki.

Działalność naukowa i dydaktyczna

Dr Krawczyk jest aktywnym uczestnikiem życia naukowego – autorem i współautorem licznych publikacji naukowych, rozdziałów w podręcznikach akademickich oraz wykładowcą na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Brał udział w realizacji wielu badań klinicznych, pełniąc rolę zarówno koordynatora, jak i współbadacza.

Należy do najważniejszych organizacji zawodowych w swojej dziedzinie, m.in. European Society of CardiologyPolskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Towarzystwa Internistów Polskich. Posiada również tytuł certyfikowanego samodzielnego operatora interwencji sercowo-naczyniowych Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych PTK.

Obszary specjalizacji

Zakres zainteresowań zawodowych dr. Krzysztofa Krawczyka obejmuje:

  • niewydolność serca,
  • chorobę niedokrwienną serca,
  • wady zastawkowe,
  • echokardiografię,
  • kardiologię interwencyjną.

Regularnie uczestniczy w szkoleniach oraz kongresach naukowych w Polsce i za granicą, stale poszerzając swoją wiedzę i kwalifikacje.

Konsultacje w SafiMed

W SafiMed dr Krawczyk oferuje specjalistyczne konsultacje kardiologiczne skierowane zarówno do pacjentów z rozpoznaną chorobą serca, jak i tych, którzy chcą zadbać o profilaktykę i wczesną diagnostykę schorzeń układu sercowo-naczyniowego.

Choroby serca nie dotyczą tylko seniorów

Coraz częściej diagnozuje się je u osób młodych, szczególnie tych prowadzących stresujący tryb życia, palących papierosy lub mających złą dietę. Wczesna profilaktyka ma ogromne znaczenie.

Kiedy warto udać się do kardiologa?

Regularna profilaktyka kardiologiczna może uratować życie – wiele chorób serca rozwija się podstępnie, nie dając wczesnych objawów. Do kardiologa warto zgłosić się, gdy występują:

– bóle w klatce piersiowej (szczególnie uciskające, piekące, nasilające się przy wysiłku),

– kołatania serca, uczucie nierównego bicia serca lub przyspieszonego tętna,

– duszności (zwłaszcza podczas wysiłku lub w spoczynku),

– zawroty głowy, omdlenia lub zasłabnięcia,

– przewlekłe zmęczenie niezwiązane z innymi chorobami,

– obrzęki nóg i stóp (szczególnie wieczorem),

– podwyższone ciśnienie tętnicze krwi.

Do kardiologa powinny udać się także osoby z obciążonym wywiadem rodzinnym (np. zawały, udary, nadciśnienie), a także osoby z cukrzycą, otyłością lub prowadzące siedzący tryb życia.

Serdecznie zapraszamy do umawiania wizyt – zdrowe serce to podstawa bezpiecznego i pełnego życia.