lek. Szymon Mleczko, flebolog i angiolog
8 maja 2024

Do zespołu SafiMed dołączył lek. Szymon Mleczko, flebolog i angiolog, przyjmuje w każdy wtorek od 13.00.

Czym zajmuje się Flebolog?

Flebolog (z greckiego “phlebos” – żyła) to lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu, leczeniu i zapobieganiu chorób układu żylnego. Choroby te obejmują zakrzepy, żylaki, owrzodzenia żylne, przewlekłą niewydolność żylną i inne schorzenia związane z naczyniami krwionośnymi. Pacjenci kierują się do flebologa z różnymi dolegliwościami, takimi jak ból i obrzęk kończyn dolnych, widoczne żylaki, czy też problemy związane z krążeniem krwi w nogach.

Czym zajmuje się angiolog?

Angiolog to lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu, leczeniu i zapobieganiu chorób układu naczyniowego, czyli naczyń krwionośnych i limfatycznych. Obszar pracy angiologa obejmuje szeroki zakres schorzeń, w tym choroby tętnic, żył i naczyń limfatycznych. Do najczęstszych schorzeń, z którymi styka się angiolog, należą miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, zakrzepy, żylaki, a także obrzęki limfatyczne. Ponadto, angiolog często zajmuje się również profilaktyką chorób naczyniowych i prowadzi konsultacje dotyczące zdrowego stylu życia i odpowiedniej opieki nad układem naczyniowym.

Warto zwracać uwagę na takie objawy, jak obrzęk kończyn, ból nóg podczas chodzenia, uczucie gorąca w nogach i wrażenie stwardnienia żył oraz zaczerwienienie i siniaki. Należy wtedy jak najszybciej wykonać badanie ultrasonograficzne żył metodą Dopplera.

lek. Szymon Mleczko przyjmuje Pacjentów w ramach usług medycznych:

konsultacja angiologiczna/flebologiczna 300 zł,

konsultacja angiologiczna/flebologiczna + USG naczyń jednej kończyny 400 zł,

konsultacja angiologiczna/flebologiczna + USG naczyń dwóch kończyn 450 zł,

USG naczyń jednej kończyny 200 zł,

USG naczyń dwóch kończyn 300 zł,

USG naczyń dogłowowych/szyjnych 200 zł,

USG naczyń jamy brzusznej i jej odgałęzień (tętnice trzewne, nerkowe, biodrowe, żyła główna dolna, żyły biodrowe) 250 zł,

USG tętnic wewnątrzmózgowych 300 zł,

USG przetoki dializacyjnej 200 zł,

USG naczyń kończyn górnych 250 zł,

kwalifikacja do skleroterapii 300 zł,

skleroterapia piankowa 850 zł

skleroterapia żylaków 650 zł.

Już dziś możesz umówić się na wizytę telefonicznie +48 12 881 04 86 lub online: https://www.znanylekarz.pl/…/flebolog-angiolog/zabierzow

lek. Szymon Mleczko, flebolog i angiolog

Razem z dr n. med. Maciejem Kowalewskim, założycielem SafiMed omawiali zakres świadczonych usług i przebieg procedur medycznych.