Fizjoterapia w walce z bólami głowy

20 lipca 2022

Fizjoterapia jest skuteczną metodą leczenia niektórych rodzajów bólu głowy. Ma udokumentowaną skuteczność w leczeniu bólu o charakterze napięciowym – najczęściej stosowana jest terapia punktów spustowych, polegająca na manualnym rozluźnianiu konkretnych mięśni, co skutkuje zahamowaniem bólu.

Bóle głowy są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt w aptekach

Kolejną grupą bólów głowy podatnych na skuteczne leczenie fizjoterapeutyczne są bóle szyjnopochodne, wynikające z nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa szyjnego – w tych przypadkach wysoką skuteczność leczenia daje połączenie terapii manualnej i ćwiczeń ruchowych, co powoduje mobilizację kręgosłupa szyjnego.

„Bóle głowy są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt w aptekach. Jednak środki przeciwbólowe zwalczają jedynie objawy, ich działanie jest krótkotrwałe i wiąże się wieloma skutkami ubocznymi. Warto zwrócić się z bólem głowy do fizjoterapeuty, szanse że może pomóc są bardzo wysokie. W mojej codziennej praktyce Pacjenci mówią o poprawie już po pierwszej sesji. ” – mówi mgr Maciej Misiewicz z Centrum Medycznego SafiMed.